Op misschien wel de laatste zonnige zaterdag van 2011 moest sporting 70 B1 thuis aantreden tegen Spakenburg B1, die altijd goed voetballende elftallen heeft en dus een lastig tegenstander zou gaan worden.
Maar goed na vorige week een flinke nederlaag geleden te hebben tegen Wasmeer B1, die geheel terecht was, wisten de jongens heel goed wat er vandaag verwacht werd van ze.
Deze week was op de training (vooral maandag) goed zichtbaar wat een nederlaag met een elftal kan doen, ze kunnen in een zo geheten dip raken maar soms is het ook een extra stimulans voor een team als je door een tegenstander weer met beide benen op de grond word gezet.
Bij ons bleek het tweede het geval. Er is in het nog korte seizen nog niet zo scherp getraind als deze week maar het blijft een training, de punten worden verdeeld op de zaterdag!
Wedstrijd
Vandaag begonnen we in een 4-3-3 formatie omdat wij Spakenburg vroeg onder druk wilde zetten en er zo voor wilde zorgen dat Spakenburg niet in hun spel kwam.
Dat lukte aardig, we waren dominant en wonnen veel van de duels.
En we creëerden veel kansen in de eerste 20 minuten van de wedstrijd, alleen daar waar ze met trainen vanuit alle standen erin vliegen lukt het ons nu niet om een goal te maken en zoals iedereen weet valt die dan meestal aan de andere kant.
Het was Spakenburg dat overigens al een paar keer door snelle counters de mogelijkheid had gehad. Zij maakten de 0-1 en dat voelde op dat moment voor de jongens als een klap in het gezicht, want ze waren de betere ploeg en toch keken ze weer tegen een achterstand aan.
Het duurde even voordat het team hun eigen spel weer op pakte, en gewoon weer hun eigen vertrouwde spel gingen spelen met vroeg druk op de tegenstander en bij balbezit het baltempo hoog houden.
Met nog een paar kleine mogelijkheden over en weer gingen we toch met 0-1 de rust in.
Rust
Dit was een goed moment voor ons als trainers om ervoor te zorgen dat de jongens er weer in gingen geloven en dat zulke dingen nu eenmaal kunnen gebeuren.
Er werd uiteraard gepraat over wat er fout ging en waar het dus beter moest zoals positie overname bij het opkomen van een verdediger of bv een middenvelder , want daar kwam tenslotte de 0-1 uit.
Maar er werd zeker ook gepraat over de positieve kant.
Het feit bleef dat we 0-1 achter stonden en daar dus verandering in moest komen om niet weer tegen een nederlaag aan te lopen.
2e helft
Het was goed zichtbaar dat daar weer die ploeg stond die de eerste 20 minuten zo dominant was geweest.
Alleen deden we er nu een schepje boven op, het was nu eigenlijk alleen Sporting 70 die de kansen kreeg en goed voetbal liet zien en het was Spakenburg die achteruit liep en ballen weg werkte.
En dat is wat wij wilden, dat was ons doel Spakenburg in de verdediging en wij aanvallen. Maar het was nog steeds 0-1 en hoeveel kansen je dan aan het eind ook heb gekregen telt niet het gaat om het eindresultaat.
Wat we ook deden uit welke hoek we ook schoten elke keer was het de goede keeper van Spakenburg die ons in de weg lag, en als hij er naast zat was het wel de lat of de paal die niet mee werkte.
En dan word het niet alleen een strijd om een doelpunt te maken maar ook een strijd tegen de klok want die tikt gewoon door.
Na een goede 20 minuten te hebben gespeeld en ruim 10 goede mogelijkheden verder was het de scheidsrechter die
een overtreding van Spakenburg op Daan goed genoeg vond voor een 2e gele kaart en dus rood.
Dan krijg je dat je nog ruim 20 minuten tegen 10 man verder moet wat uiteraard goed is maar soms ook niet want dan gaat een ploeg helemaal achteruit hangen en dat was dus het geval, Spakenburg hield 2 mensen voorin, het middenveld lieten ze voor wat het was en dus met 7 man achteruit gingen hangen.
We bleven vertrouwen houden en bestormde letterlijk het doel van Spakenburg en dan eindelijk na 70 minuten voetbal en aanvallen was het Daan die de bal goed kon inkoppen 1-1.
Nu doordrukken of blij zijn met een punt?
We besloten door te drukken en wat wisselingen te maken, de kansen kwamen wel maar de misschien wel verdiende 2-1 niet.
Het bleef dus bij een gelijkspel, als je heel de wedstrijd onpartijdig bekijkt voor zover dat mogelijk is als trainer had Sporting 70 meer verdiend maar de feiten die tellen en dat was 1 punt.
Dan kan je natuurlijk ziek zijn dat het 1-1 is gebleven en dat was ook het geval bij de spelers maar trots dat was het enigste wat door mij heen ging, trots op de jongens dat ze na de grote nederlaag van 8-2 van vorige week dit zo hebben opgepakt, want niets is moeilijker dan de wedstrijd daarna te laten zien dat dit een eenmalige fout was van het gehele team.
Ze hebben laten zien dat ze maar 1 doel hebben en dat is met goed voetbal bovenin mee spelen en ik weet zeker dat als ze dit vast houden de vaste toeschouwers nog veel mooie wedstrijden gaan zien.
Berry |