Kick reclame

Agis

Ben Romp

Blijham Register Accountancy

Bob Bayer

Brinkman Dagvers

Calibris

de Wittevrouwen

Ronald Martens

Pieters Avocaten

PossibilIT

van der Brug Advocaten

Watertoren Huisartsen

BMC
 Zoeken
Nieuws » Verslagen   Inloggen
 Verslagen

Onderwerpen |Categorieën |Zoeken |Syndicatie

B2 is beter, maar verliest toch
zaterdag 1 oktober 2011

Sporting ‘70 B2 – Jonathan B2: 2 – 3

Het zit B2 deze competitie niet mee. De bekerwedstrijd van vorige week werd met ruime cijfers gewonnen: 2-6. Maar in de competitie kregen de roodgelen zaterdag 1 oktober de derde opeenvolgende verliespartij te verwerken.
De teleurstelling na afloop was bij sommige spelers groot. Terecht. Want B2 was beter, wat bleek uit meer balbezit en meer veldoverwicht. Het team creëerde de meeste kansen, kreeg de meeste corners en stond bij de rust met 2-0 voor.
De eerste goal viel al snel, na een scherp duel van Gideon met een tegenstander die hem alleen met rukken en trekken tegen kon houden. De bal ging echter via een tegenspeler het doel in.
De tweede goal viel pas aan het eind van de tweede helft. Linksback Eefje kreeg de bal voor op rechts waar Pim een van zijn vele snelle sprints inzette en nu vrij voor de keeper kwam. Zijn schot op de doelman was zo hard dat de bal toch in het doel eindigde. Met een riante voorsprong ging B2 de rust in, kreeg diverse tactische aanwijzingen van coach Frank en de eerste competitiewinst leek nabij.

In de spits was Guus al gewisseld met Ids en in achterin ging Thomas een positie naar achteren en Tom naar voren om meer rust in de verdediging te krijgen. Aan deze wissels kan het niet gelegen hebben. Ook niet aan de wissel van Everton die inviel voor Gideon. Jonathan bleef het proberen en kreeg na een kwartier loon naar werken. Hun rechtsbuiten kwam vrij voor Gilles en onze verdediging stond een paar seconden stil, lang genoeg voor de groenwitte aanvaller om de hoek uit te kiezen. Even later kwam een tegenstander in het zestienmetergebied onreglementair ten val. De penalty leidde tot de gelijkmaker en Jonathan rook kansen. Er volgde eerste nog een opleving bij Sporting, met diverse corners, scherpe aanvallen en schoten van afstand, maar het Zeister bolwerk hield stand. En, een oude voetbalregel ging ook nu weer op, als je zelf niet scoort, doet de ander dat. Een paar minuten voor tijd bleek zelfs een gelijkspel niet haalbaar: 2-3. Sporting had nog geluk, want volgens sommigen langs de lijn had Jonathan nog een penalty verdiend nadat Gilles zich met doodsverachting voor een doorgebroken speler wierp.
B2 speelde voor de tweede keer in een 4-4-2-opstelling. Voorin was Gideon heel snel en zeker in zijn passes, vergezeld van Guus die misschien de druk voelt om zich tot trefzekere spits te ontwikkelen. Hij kwam deze late namiddag niet toe aan druk zetten en zijn man dekken bij balverlies. Het middenveld bestond uit onze twee snelle vleugelspelers, te weten de fel knokkende Luc op links en Pim op rechts, die nu scoorde en vanaf deze keer misschien wel vaker zo’n overtuigend schot gaat geven. Midvoor was Huug die menige aanval onderbrak, een actie durfde te maken en soms scherpe steekpasses gaf. Aanvankelijk stond Thomas achter hem maar die ging al snel naar de verdediging zodat Tom kon laten zien dat hij een grote strijdlust paart aan spelinzicht. Achterin stond David op rechts. Hij moet wennen aan het hogere niveau van de tegenstanders, maar zal binnenkort weer de betrouwbare speler zijn die hij in C2 lange tijd was. Thomas en Marcel vormen het hart van de verdediging, waarbij Marcel in het rechtstreekse duel vrijwel onverslaanbaar is en Thomas het woord ‘opgeven’ niet lijkt te kennen. Beiden stomen ook net zo makkelijk naar voren als de tegenstander hen vergeet aan te vallen. Ondanks zijn liesblessure viel Jori in de tweede helft nog in voor Marcel. Eefje staat linksback en ook vanuit die positie weet ze met prachtige passes vele aanvallen op te bouwen. Bovendien deed ze alle corners foutloos. Jammer dat er nog geen speler zulke mooie schoten in het doel weet te krijgen. Aan Gilles vertrouwen de spelers vele terugspeelballen toe. Hij weet er wel raad mee. Zijn teleurstelling over de afloop kwam na afloop terecht op de watertas. Maar aan de drie goals was hij niet schuldig.
Deze verslaggever zag ondanks de nederlaag een weer beter spelend team. Het is nog zoeken naar automatismen en het meest effectieve spel. En stilletjes hopen we dat uit deze 14 spelers een echte spits opstaat, want kansen omzetten in goals verloopt nog niet soepel. Hoe dan ook, je voelt aankomen dat het einde van deze reeks van tegenslagen in zicht is. Misschien volgende week al, als we uit spelen tegen DVSU in Lunetten.

Verslaggever: Hans Kamerbeek

Blessures: Abel, Jori
Invallers: Everton, Ids
Geschorst: Youssef (afwezigheid zonder afmelden)

Doelpuntenmakers competitie
Gideon: 1
Guus: 1
Pim: 1
 

Foto's: De keeper van Jonathan is kansloos (foto 1), maar op het laatste moment duikt nog een tegenstander op die de bal van de doellijn schiet (foto 2). Fotograaf: Ineke Rijndorp

Vorige pagina | Volgende pagina